Ružomberský šachista Juraj Kurňavka získal 6. miesto na Majstrovstvách Slovenska v šachu mládeže 2024

Ružomberok, 22.04.2024:

Po týždňovom súťažení na Majstrovstvách SR mládeže v Holiday Village Tatralandia v Liptovskom Mikuláši sa ružomberský šachista Juraj Kurňavka stal hrdým držiteľom 6. miesta na Majstrovstvách Slovenska v šachu mládeže v roku 2024.

Juraj, zohrávajúci v kategórii do 8 rokov, si vybojoval svoje miesto medzi šachovými talentmi
s odhodlaním, keď počas turnaja s 9 kolami nazbieral celkovo 4,5 bodov. Jeho víťazstvo nad súperom
s ELO ratingom viac ako 140 bola zaslúžená odmena za jeho šachové zručnosti a bojovnosť.

Tento výkon predstavuje zlepšenie o šesť miest oproti minulému ročníku pre Juraja, ktorý bol na svojich druhých Majstrovstvách Slovenska.

Okrem toho sa na pódiu ocenení umiestnili aj súrodenci Matúš a Filip Kučákovci, ktorí si tiež pripísali 4,5 bodov a dosiahli úspech vo svojich kategóriách s ELO ratingom 1000.

Celkové šachové výkony ružomberských šachistov boli vynikajúce, pričom Šimon Obtulovič, Samuel Baďo, Adam Demko, Ján Královenský a Adrián Šulík si uhrali svoje prvé fide body.

Gratulujeme Jurajovi Kurňavkovi k jeho skvelému umiestneniu a všetkým účastníkom turnaja k ich šachovým výkonom. Tešíme sa na ich účasť a ďalšie úspechy na budúcich turnajoch.