Úspešný víkend pre šachistov

V Športovej hale Koniareň sa 2. februára odohral prvý tohtoročný turnaj pre mládež zo série turnajov Bonifácova liga mládeže okresu Ružomberok. Za účasti hráčov z celého okresu, od Liptovskej Teplej po Stankovany, sa odohral zaujímavý turnaj mladých hráčov, ktorí spoznávajú túto kráľovskú hru. Po 4 hodinách sa víťazom stal Samuel Jurgoš z Liskovej, druhý skončil Ružomberčan Tomáš Macko a tretí Michal Novák z Likavky. Veľká vďaka patrí rodičom za podporu svojich ratolestí v zmysluplnej aktivite. Ďalší turnaj mládeže sa odohrá presne o mesiac 3. marca v priestoroch ŠH Koniareň, prípadní záujemcovia, kontaktujte nás na www.sachrbk.sk 

V nedeľu pokračovala aj súťaž družstiev. 3. februára boli v akcii všetky 3 súťažné družstvá v slovenských ligách. V 2. lige cestovali hráči ŠK Ružomberok – MONTANA k lídrovi a favoritovi súťaže do Čadce. V Športovej hale Koniareň sa odohrali ďalšie 2 zápasy 5. ligy, kde ŠK Ružomberok PrintArt privítal v zápase o medaile Športový klub Važec a ŠK Ružomberok MONDI privítalo Liptovskú Teplú. „V piatok sa nám trochu kvôli zdravotným problémom rozsypala zostava na druhú ligu, čo ovplyvnilo aj družstvo PrintArt, ktoré bojuje o postup. Postupne, ako nám odpadli 2 hráči zo základnej zostavy, som si povedal, že o nič nejde, hráme pre zábavu. Preto sme uprednostnili hráčov mimo základnú zostavu“ konštatoval predseda klubu Marek Zelnický. Po 10 minútach Rado Chilla vstal od partie ako víťaz. Následne prišla remíza z prvej šachovnice Imricha j Bereca. Ďalšia z tretej dosky od Mira Majera a za stavu 2:1 dala veľmi pekný mat na 5. šachovnici Margaréta Drozdíková. Naši šachisti viedli 3:1. Poslednú partiu remízoval Juraj Koreň a tak sa ružomberský PrintArt po 7. kole upevnil na 1. mieste s náskokom 3 bodov. MONDI malo jednoduchšieho súpera, no hralo sa im ťažšie. Hráči sa veľmi natrápili, aby aspoň tesne vyhrali 3:2. O veľké prekvapenie sa postarali hráči MONTANA v 2. lige. Ako prvý prehral na 1. doske Vojto Rojíček. „Po 3 hodinách prišla prvá remíza zápasu odo mňa“, konštatoval Jaromír Bednář, kapitán družstva. Následne prišla fantastická výhra Roberta Drusku na 7. doske a remíza Janka Mydliara na poslednej šachovnici. Bol stav 2:2. Pár minút neskôr prišli obrovské prekvapenia, keď na 5. doske vyhral Martin Krajňák a na 2. doske porazila Monika Motyčáková najznámejšieho českého trénera s ruskými koreňmi Sergeja Berezjuka. Víťazstvo ružomberskému družstvu zabezpečili odsedené remízy Adama Kerdíka a Petra Ambróza. Po 7. kole je tak nováčik 2. ligy na skvelom 4. mieste.

Predseda Šachového klubu Ružomberok sa z uplynulého víkendu veľmi tešil. Ružomberskí šachisti vyhrali 3 zápasy a deti si odohrali skvelý turnaj.

Natália Zelnická – PR ŠK Ružomberok