Jaromír Bednář obhájil PECKU OPEN Ružomberok

V piatok 28. decembra, Šachový klub Ružomberok pripravil pre šachistov vo VIP salóne v Športovej hale Koniareň tradičný povianočný turnaj PECKA OPEN, ktorý mal prívlastok spomienkový, keďže nás 11.11. tohto roku navždy opustil FideMajster Vladimír Jacko st. (1954-2018) – člen ŠK TPaV Ružomberok, reprezentant Slovenskej rebuliky, funkcionár a skvelý hráč.

V priateľskej atmosfére sa stretlo 35 hráčov od Košíc až po Žilinu. Hráči boli rôznych vekových kategórií, od 7 ročného juniora až po 83 ročného seniora. Garanciu nad priateľským podujatím zobral poslanec VÚC JUDr. Ľubomír Kubáň. Turnaj sa hral na 9 kôl s tempom 2×5 min pre hráča, čo sa zaraďuje medzi BLITZ turnaje.

Na prvom mieste sa umiestnil FIDE MAJSTER Jaromír Bednář, kapitán ružomberského druholigového družstva. Bez prehry a so ziskom 8.5 boda tak obhájil minuloročné víťazstvo. Jarovi sa po Vianociach veľmi darí, kraľuje šachu na Liptove, keď len 2 dni pred PECKA OPEN vyhral Kapustnicový turnaj v Liptovských Sliačoch, v ktorom rovnako neprehral ani jednu partiu. Na druhom mieste sa so ziskom 7.5 boda sa umiestnil Peter Kolesár z klubu TJ Mladosť Žilina. Tretie miesto putovalo do rúk reprezentantke, olympioničke, niekoľkonásobnej Majsterke Slovenska – Ružomberčanke Monike Motyčákovej, ktorá uhrala 7 bodov.

Oceňované boli aj vedľajšie kategórie – najlepšia žena, najlepší junior a najlepší senior. Najlepšou ženou sa stala tretia hráčka celkového poradia Monika Motyčáková (7 bodov). Medzi juniormi sme zaznamenali boj do posledného kola. Z dvojice Marián Kováč a Oliver Kelčík tento raz ťahal za víťazný koniec prvý menovaný so ziskom 3.5 bodu a lepším pomocným hodnotením. V kategórii najlepší senior uspel Daniel Gažo z klubu ŠK DMS Žilina, ktorý zakončil turnaj so šiestimi bodmi.

Je skvelé, že organizujeme takéto podujatie. Hráči nechodia do Ružomberka po finančné ceny. Odnesú si pohár, medailu, ale hlavne skvelý pocit, že sa stretli s priateľmi a užili si pekný večer s ľudmi, ktorí majú túto kráľovskú hru radi. Na turnaji hrali profesionáli, reprezentanti SR, ale aj množstvo amatérov, ktorí šach hrávajú doma s rodinou, alebo na PC. Organizujeme množstvo turnajov, ale len PECKA OPEN má vždy uvoľnenú atmosféru, kde hráčom nejde o výsledok, skonštatoval predseda ružomberského šachu Marek Zelnický.

Jaro Bednář, ako obhajca titulu, neskrýval radosť z výhry, aj keď ako sám skonštatoval, tu nejde o víťazstvo. Bol rád, že po výhre na Štefánskom turnaji v Liptovských Sliačoch neprehral ani na tomto turnaji žiadnu partiu.

Celkové poradie – http://chess-results.com/tnr403800.aspx?lan=4&art=1&rd=9

Víťazom gratulujeme a všetkým hráčom ďakujeme za to, že si našli medzi sviatkami čas a chuť na šach. Za ŠK Ružomberok prajeme príjemné prežitie zvyšku roka 2018 a všetko dobré do toho nového.

Radoslav Chilla – podpredseda ŠK Ružomberok